XEOOS – nowatorskie piece kominkowe

Grudzień 15, 2009  

Xeoos – dwa razy więcej….. ogniaxeoos11.

Każdy z nas widział tradycyjny piec kominkowy. Co roku wiodący producenci wprowadzają do oferty coraz to nowsze rozwiązania techniczne, kolorystyczne czy designerskie.  Różnorodność kształtów, kolorów, kafli, przeszkleń mogą nie jedną osobę przyprawić o ból głowy podczas wyboru tego jedynego pieca dla siebie. W pogoni za naszymi potrzebami na rynku dostępne są piece podwieszane, z trzeba szybami, z piekarnikiem do pieczenia, niektóre mogą być sterowane elektronicznie lub za pomocą sms-a, możemy ogrzać nimi wodę. To nie jedyny wybór – jeszcze musimy zadecydować czy piec, który zamierzamy nabyć będzie z żeliwa czy stali, czy ma być obrotowy czy nieruchomy, czy …, czy , czy.
Wiele osób myśli, że wszystko już co miało być wymyślone w piecach kominkowych już zastało zrobione. Niekoniecznie !
xeoos6Tajemnicza nazwa niemieckiego producenta – Xeoos dostarcza na rynek piec kominkowy z podwójnym ogniem w jednym piecyku. Tak, z podwójnym ogniem. Dzięki zastosowaniu innowacyjnego systemu wyrzutu spalin wraz z nowoczesnym doprowadzeniem powietrza z zewnątrz, wbrew prawom grawitacji płomień jest skierowany do dołu.

Jak to możliwe?
Piec wyposażony jest w 2 komory – górna komora służy do rozpalania i uzupełniania drewna natomiast dolna pełni funkcję dopalania gazów co podnosi wydajność i moc grzewczą pieca, a wszystko to przy bardzo wysokiej oszczędności paliwa. Piec zużywa tylko 1-2 kg drewna przez 1h.  W tradycyjnym piecu może wynieść nawet ok. 8-10 kg / 1h.
Serię piecy Xeoos można podłączyć do komina z tyłu lub od góry o średnicy 10 cm. Obsługa pieca jest bardzo intuicyjna, ponieważ sprowadza się do jednej rączki, która jest regulowana w 3 płaszczyznach -  w pierwszej fazie do rozpalania, następnie do pracy Xeoosa jako tradycyjnego pieca i ostatnia płaszczyzna do uruchomienia podwójnego ognia.

xeoos10

Stalowa konstrukcja oraz komora spalania z wermikulitu podnosi właściwości grzewcze co w połączeniu z podwójnym ogniem daje nam wydajność na poziomie 93%. W zależności od potrzeb można wybrać piec 5 lub 8 kW.
Duża przednia szyba pozwala cieszyć się podwójnymi płomieniami przy bardzo niskim zużyciu paliwa.

xeoos2Właściciel pieca Xeoos jest posiadaczem jedynego pieca na świece z podwójnym ogniem, piecem oszczędnym redukującym koszty za ogrzewanie, piecem o nowoczesnym designie, piecem przede wszystkim ekologicznym.

Wszyscy producenci piecy kominkowych szukają swojego „fenixa”  – firma Xeoos już go znalazła. Czy możemy mówić o małej rewolucji w ogrzewaniu ….. W naszej opinii niewątpliwie TAK.