LOUNGE firmy AUSTROFLAMM

Styczeń 7, 2009  

Wśród ciągle zmieniających się trendów rynkowych, ostatnio daje się zauważyć, zwłaszcza w projektowaniu sprzętu RTV i AGD, tendencję do tworzenia rzeczy zajmujących coraz mniej cennego miejsca w pomieszczeniach. Mamy płaskie telewizory, monitory komputerowe, wąskie pralki, zmy­warki itd. Wpływ tego trendu daje się zauważyć w branży kominkowej, która również stara się gonić światowe tendencje i nie pozostawać w tyle.

 

 Pojawiły się zatem proste, minimalistyczne obudowy i wkłady z drzwiczkami praktycznie bez ramki, sprawiające wrażenie otwartego paleniska w głębi ściany. Mamy też kominki elektryczne do zawieszenia na ścianie. O ile w przypadku zabudów kominków uzyskanie takiego efektu jest prostsze, o tyle w przypadku pieca wolnostojącego, sprawa nie jest już tak oczywista. Jak wiadomo jednak rynek nie znosi próżni, nie dziwi więc fakt, że jest już rozwiązanie, które wychodzi naprzeciw tym oczekiwaniom. Mówimy tutaj o piecu wyglądającym niczym telewizor plazmowy, a co więcej, mającym podobne gabaryty.

lounge-2-600

Autorami tego nowatorskiego pomysłu są projektanci firmy Austroflamm, którzy tworzą piece i kominki niemal z troską i miłością. Przyjemność, z jaką kreują nowe wzory, widoczna jest w ich produktach, nigdy jednak nie zapominają, jak ważną rolę odgrywa funkcjonalność. Już od ponad 20 lat – nieustanna innowacja – to ich niezmienny cel. Rezultatem tej pracy są piece z wyrafinowaną technologią grzewczą. Jednak oprócz ekonomicznych i ekologicznych rozwiązań, do swoich palenisk wnoszą także uczucie.

lounge-600x428Austroflamm wprowadził w tym roku do swojej oferty pieców wolnostojących kilka nowości, a jedną z nich jest piec o nazwie Lounge, o którym właśnie chcielibyśmy opowiedzieć.

Nowoczesne piece potrzebują pomysłowego wzornictwa i nadzwyczajnego rozwoju w dziedzinie technologii spalania. Fundamentalnym przykładem jest wyłożenie komory spalania Keramottem. We wszystkich produktach Austroflammu (także w modelu Lounge) te ważne elementy są wykonane właśnie z niego. Jest to wyjątkowy materiał, dostępny wyłącznie w Austroflammie. Posiada nadzwyczajne możliwości izolacyjne oraz kumulacyjne. W konsekwencji komora spalania szybko osiąga wyższe temperatury. Zapewnia to czyste spalanie, z niskim poziomem emisji spalin. Pozostaje on czysty i jasny, a efekt ten zawdzięcza strukturze swojej powierzchni.

lounge-3-600Dla klientów ceniących przede wszystkim walory grzewcze, przygotowano wersję Lounge Xtra, w której zastosowany jest system ceramiczny HMS, magazynujący energię grzewczą. Cykl grzewczy tego urządzenia wynosi powyżej 12 godzin, przy jednym załadunku drewna. Ponadto posiada on znakomitą szczelność paleniska, co razem z regulacją, daje możliwość pracy w nowoczesnym budownictwie o wysokiej szczelności, jak i w pomieszczeniach posiadających rekuperatory powietrza.

lounge-4-600Lounge jest piecem o bardzo nowoczesnym wyglądzie, łączącym cechy pieca wolnostojącego z tradycyjnym kominkiem. Stalowy korpus, w kolorze antracytowym oraz duża, panoramiczna, klejona szyba, dały niezwykły efekt ognia w najpiękniejszej formie. Było to możliwe również dzięki niezwykle czystemu wnętrzu paleniska w kolorze ecrie, w którym zastosowano wspomniany wcześniej Keramott.

W przypadku tego modelu widać dbałość o walory estetyczne wykończenia pieca. Wymienić można chociażby subtelną rączkę drzwiową z drzewa tekowego, a także bardzo funkcjonalną i precyzyjną regulację sterowania powietrzem do komory spalania, w chromowym wykończeniu.

Piec ten może także posiadać dodatkowo zamontowaną płytę obrotową, dzięki czemu można obracać całym urządzeniem w promieniu 360°.

LoungePoza wszystkimi wspomnianymi powyżej zaletami, godne uwagi są zwłaszcza wymiary pieca. Przy wysokości 151,9 cm i szerokości 83,7 cm, ma on jedynie 42,1 cm głębokości! To sprawia, że umiejscowiony przy ścianie sprawia wrażenie dużego telewizora i co najważniejsze, zajmuje naprawdę niewiele miejsca. Jest to doskonały argument dla osób, które chciałyby mieć duże palenisko, ale niekoniecznie dysponują odpowiednią przestrzenią w swoim domu. Stylistyka Lounge’a czyni z niego integralny element minimalistycznego wystroju wnętrza. Może być alternatywą dla tych, którzy chcą się pochwalić przed swoimi gośćmi zarówno posiadaniem domowego paleniska, jak i znajomością obowiązujących trendów. Lounge to wzorcowe połączenie nowoczesności i funkcjonalności, a o to przecież w tym wszystkim chodzi.

Przydatne linki:
Serwis internetowy AUSTROFLAMM
Instrukcja obsługi i dane techniczne LOUNGE

Materiały źródłowe:
Paweł Kralka
czasopismo: KOMINEK
numer: 03/2008 (11)
artykuł: LOUNGE firmy AUSTROFLAMM
Foto: KWL.PL

Brak komentarzy.

Komentuj wpis...