KAL FIRE – kominki gazowe

Maj 29, 2009  

Kal Fire
Historia firmy Kal Fire sięga 1981 roku kiedy to rodzina van Melick sprzedała pierwszy wkład kominkowy. Już rok później nastąpiło otwarcie pierwszego sklepu pod tą nazwą oraz rozpoczęcie sprzedaży hurtowej.
Zwiększenie zapotrzebowania, a co za tym idzie również sprzedaży zaowocowało przeprowadzką do nowego budynku z większymi magazynami. W chwili obecnej siedziba firmy znajduje się w Holandii, w miejscowości Belfeld.

Powierzchnia magazynowa wraz z nową linią produkcyjną to aż 3000 m2.
Dzięki tak nowoczesnej organizacji firma Kal Fire stała się wiodącym graczem na rynku kominkowym.

Kal Fire zajmuje się produkcją wkładów kominkowych opalanych drewnem, oraz wkładów gazowych. Firma wytwarza także piecyki tradycyjne jak i elektryczne oraz systemy kominowe.

W Polsce firma Kal Fire jest kojarzona przede wszystkim z produkcją kominków gazowych.

Wkłady gazowe Kal Fire to niezwykle zaawansowane technicznie i nowoczesne urządzenia. Gazowe kominki to rozwiązanie dla osób ceniących piękno i wygodę. Zastosowanie zamkniętej komory spalania zapewnia bezpieczeństwo oraz prostą obsługę, która sprowadza się praktycznie do obsługi pilota.

Wkłady gazowe z zamkniętą komorą spalania charakteryzują się tym, iż całkowita wymiana powietrzno-gazowa odbywa się wewnątrz urządzenia. Kominki z zamkniętą komorą spalania to idealne rozwiązanie dla każdego. Mogą być instalowane w każdym domu.
W ofercie firmy Kal Fire mamy do wyboru dwie serie kominków gazowych z zamkniętą komorą spalania: Fura i Fairo.

Fura 140 Pure Fura Pure to kominek, który stawia na minimalizm, ramy zostały ograniczone do minimum aby zawsze mieć doskonały widok ognia.
Fura75 Twin Fura Twin – dzięki zastosowaniu podwójnego poziomu palników ogień wygląda tak realistycznie iż nawet z bliskiej odległości nie można poznać że mamy do czynienia z kominkiem gazowym.
Fura 100 Tunel Fura Lanscape to kominek wywołujący niesamowite wrażenie dzięki swojej prostej budowie.
Zaskoczy nas spokój i przyjemny widok ognia.
Fura 60 Yara Fura Basic to seria kominków wykończonych różnymi rodzajami ramek tak aby idealnie dopasować się do każdego wnętrza.
Fura 60 Fura Design Line to kominki o prostym wręcz surowym wyglądzie, które wspaniale uzupełniają wnętrze stając się centralnym punktem.

Fairo to seria kominków dostępnych w wielu opcjach wymiarowych: od fasady 60 cm, poprzez 100 cm, aż do 160 cm. Serię tę uzupełnia model Fairo 90 3-stronny, dzięki któremu możemy podziwiać ogień z trzech stron.

Fairo 120 Fairo 160

Fairo 90 3-stronny Fairo
Firma Kal Fire w ofercie posiada szeroką gamę urządzeń gazowych, również z otwartą komorą spalania.
W skład kominków gazowych z otwartą komorą spalania wchodzą modele Dancing Flames , Romantica oraz New Age Fire.  Otwarta komora spalania tworzy naturalny bardzo realistyczny efekt ogniska. W kominkach tych walory grzewcze schodzą na drugi plan lecz rekompensują nam to niesamowite wrażenia dekoracyjne.

Dancing FlamesDancing Flames Dancing Flames czyli taniec ognia. Nazwa ta doskonale charakteryzuje te paleniska. Dzięki trzem rozmiarom szerokości kominki idealnie dopasują się do każdego wnętrza nadając mu zupełnie inny charakter.

RomanticaKominki z serii Romantica dają nam efekt autentycznego spalania drewna. Dzięki podwójnym palnikom i polanom ceramicznym, które wyglądają jak prawdziwe, nadpalone drewno mamy wrażenie iż płomień przed nami to żywy ogień.

New Age FireNew Age Fire to kolejny wkład gazowy z otwartą komorą spalania. Występuje w j rozmiarze 1040 mm. Opcjonalnie możemy dołączyć do niego szeroką stalową ramę, dzięki której nabiera całkiem innego charakteru i wspaniale podkreśla nowoczesne wnętrze.

Kal Fire stawia duży nacisk na bezpieczeństwo. Każde urządzenie posiada 3-systemy bezpieczeństwa:
- blokadę uruchomienia po trzech nieudanych próbach startu,
- klapy rozszczelniające dzięki którym w przypadku nagromadzenia gazu oraz jego zapłonu – urządzenie samoistnie wyrzuci energię nie powodując żadnych zniszczeń w pomieszczeniu,
- zawór odcinający dopływ gazu w przypadku jego zaniku, zmian w jego ciśnieniu, braku prądu, lub za wysokiej temperatury wewnątrz komory.

Kominki gazowe cieszą się ogromną popularnością zwłaszcza wśród osób mieszkających w apartamentach, gdzie nie zawsze jest możliwość wykorzystania tradycyjnego komina. Niewielka głębokość urządzeń gazowych oraz modernistyczny design obudów często wykorzystywany w kominkach gazowych stanowią idealne rozwiązanie właśnie w nowoczesnych mieszkaniach, gdzie często mamy ograniczoną ilość miejsca.

Dzięki kominkom gazowym firmy Kal Fire nie tracimy czasu na kupowanie drewna, jego składowanie i uzupełnianie. Obce są nam problemy z wynoszeniem popiołu oraz brudnymi kratkami, a szybę czyścimy raz lub dwa razy w roku.
Nie zapominajmy również że wkłady gazowe to nie tylko dekoracja. Wkłady gazowe są wstanie ogrzać powierzchnie nawet do 100 m kwadratowych.Kal-Fire

PREZENTACJA FIRMY
Firma: Kal Fire
www: www.kalfire.pl

Brak komentarzy.

Komentuj wpis...