Czy kominek wymaga konserwacji ?

Grudzień 29, 2008  

Podobnie jak w przypadku innych urządzeń grzewczych, tak również w przypadku wkładów i kaset kominkowych należy przeprowadzać regularne przeglądy i konserwacje. Zalecane jest czyszczenie okresowe komina dwa razy do roku. Raz w ciągu sezonu grzewczego i raz przed rozpoczęciem sezony grzewczego. W czasie czyszczenia deflektor oraz szyber powinny być usunięte.

Przed każdym sezonem grzewczym należy sprawdzić stan uszczelnień korpusu paleniska oraz uszczelek drzwi oraz szyby. W przypadku ich zużycia powinno się dokonać wymiany. Nie wolno wtedy rozpalać kominka.

Po zakończeniu sezonu grzewczego ważne jest dokonanie czyszczenia wszystkich elementów wewnątrz paleniska. Ważne jest aby urządzenie było dokładnie oczyszczone z popiołu.
Poza sezonem grzewczym dopływy powietrza do paleniska powinny pozostawać otwarte, by umożliwić przepływ powietrza przez palenisko i przewód kominowy.
Czyszczenie szyby odbywa się za pomocą szmatki i odpowiednich płynów czyszczących. Elementy metalowe należy czyścić przy użyciu odpowiednich środków do polerowania metalu.

Brak komentarzy.

Komentuj wpis...